Zirai Ürün Grubu Kategorisinde En Çok Tercih Edilen Marka Petlas

Türkiye lastik piyasasının yerli sermayeli Ar-Ge lideri ve önde gelen markası PETLAS, zirai ürün grubu kategorisinde de en çok tercih edilen marka kimliğini taşıyor. İnovasyon ruhunu, zirai ürün grubu için geliştirmiş olduğu yeni lastiklere de yansıtan PETLAS, geliştirmiş olduğu ürünlerle Türkiye’nin zirai lastiklerde dışa bağımlılığını kırıyor.

Türkiye lastik piyasasının yerli sermayeli Ar-Ge lideri ve önde gelen markası PETLAS, zirai ürün grubu kategorisinde de en çok tercih edilen marka kimliğini taşıyor. Türkiye’nin topraklarını iyi tanıyan, geliştirmiş olduğu ürünlerle tarımsal gelişime destek olan PETLAS, tarım makinası ve traktör üreticilerinin orijinal ekipman olarak tercih ettiği marka olma özelliğini taşıyor.

 

Türkiye’nin çekiş gücü yüksek traktörler için tasarımı yapılmış ilk dar profilli ve derin dişli genel amaçlı radyal ilaçlama lastiğinin de üreticisi olan PETLAS, vatansever inovasyon ruhunu, zirai ürün grubu için geliştirmiş olduğu yeni lastiklere de yansıtıyor. PETLAS’ın traktörler ve tarım makinaları için geliştirmiş olduğu yüksek nitelikli lastikler tarımın bereketini artırıyor, Türkiye’nin zirai lastiklerde dışa bağımlılığını kırıyor.

 

PETLAS’ın son 3 senelik dönemde özel üretimle zirai ürün grubuna eklediği ürünler içerisinde, Türkiye’nin ilk yerli Biçerdöver Arka Radyal Lastiği olma özelliği taşıyan, 400/70 R20 ebadında radyal yapılı Agroper PB140 deseni lastik de yer almakta.

Bunun beraberinde, Türkiye’nin İlk yerli Zirai Grup Ağır Tonajlı Radyal Römork Lastiği olan, 285/70R19.5 ebatlı HLT45 deseni ve yine Türkiye’nin Tonajlı Tarım Römorkları ve Balya Makinalarında kullanıma uygun Özel Üretim İlk Yerli Lastiği UN11 deseni 500/50-17 ebatlı lastik de yer almakta.

 

Türkiye’nin yerli sermayeli sen temelyi gücü AKO Grup bünyesinde faaliyette bulunan PETLAS, zirai ürün grubu lastiklere uygun yerli jantların üretimi için, yine AKO Grup bünyesinde bulunan AKO Jant ile iş birliği yapıyor.

 

Hassas Tarım Teknolojileri ve PETLAS

PETLAS, yeni tarım teknolojileri ile uyumlu, toprağa minimum temasla en az zararı verecek biçimde tasarlanmış ürünleri, yerli Ar-Ge teknolojisi ile her geçen gün geliştirmeye devam ediyor. “Hassas Tarım” uygulamalarında, traktörlerin ve tarım aletlerinin güncel ve teknolojilerin birbirine uyumlu olması büyük önem taşıyor. Toprak koruması ve işleme teknolojileri konusunda bakanlığın çalışmaları ve desteklediği projeler ile çiftçiler bilinçlendirilerek uygun tarımsal ekipman ve teçhizat kullanımı, eski teknolojilerin dönüştürülmesi hakkında bilgilendirme faaliyetleri yapılıyor.

Bu kapsamda çalışmalara destek olan PETLAS, radyal ve implement lastiklerin avantajları ile kullanım alanına özel lastik ve ekipman seçiminde teknik bilgi ve satış sonrası desteğiyle çiftçileri aydınlatıyor. “Hassas Tarım”la ilgili bu çalışmaların temel amacı, kullanılacak olan tarım alanlarının daha etkin ve doğru bir biçimde kullanımına yardımcı olarak verimi arttırmak ve bu sayede tarım sektörünün üstü açık fabrikalara dönüşmesini sağlamak olarak bildiriliyor. Bu kapsamda yapılan uygulamalar, tarımsal mekanizasyon, yeşil devrim, sürdürülebilir tarım ve “Hassas Tarım”da doğru lastik seçimi olarak detaylandırılıyor.

Toprağı işlerken seçilen teknolojiler “Hassas Tarım”ın en temel unsurunu oluşturuyor. Örneğin ilaçlamada daha geniş bir alana tek seferde yapılacak ilaçlama için daha büyük ve ağır makineler kullanılması öneriliyor. Bu ekipmana uygun ebat ve çapta lastik/ jant kullanımı ile tasarruf sağlanırken, toprağa en az düzeyde zarar verilerek sürdürülebilir uygulama gerçekleştirilmiş oluyor. Bunun dışında çok büyük arazilerde tohum ve hasat toplama çalışmalarına özel geliştirilmiş römork lastikleriyle, hem dingil başına çok daha büyük taşıma kapasiteleri sağlanıyor hem de toprağa ve ürüne daha az zarar verilmekte. Lastiklerde sağlanan büyük taşıma kapasiteleri, yakıttan ve zamandan tasarrufa olanak tanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir