TürkTraktör Büyük Balya Makineleri için Özel Bir Bayi Yapılanması Oluşturdu

TürkTraktör, Büyük Balya Makineleri için oluşturmuş olduğu ‘ürün odaklı bayi yapılanmasıyla çiftçilerin hayatını kolaylaştıracak bir çalışmaya daha imza atıyor.‘Büyük Balya Makineleri Mükemmeliyet Merkeziyle TürkTraktör, büyük balya makinası işletmeciliği yapan çiftçilerin uzman seviyedeki tüm satış ve satış sonrası beklentilerini karşılamayı amaçlıyor.

Traktör pazarının lider üreticisi TürkTraktör, tarımsal ekipman grubunun en önemli ürünleri arasında yer alan büyük balya makinaları için özel bir bayi yapılanması oluşturdu. Büyük Balya Makineleri Mükemmeliyet Merkezi adı ile yapılandırılan bayiler, çiftçilerin her çeşit ihtiyacı için, yüksek hizmet kalitesi sağlamayı başaran tek nokta olacak.

Bu ürün grubu özelinde gerçekleştirilecek daha etkin müşteri takibi sayesinde, tüm çiftçi ve üreticilere ‘en iyi satış ve satış sonrası deneyiminin’ yaşatılması amaçlanıyor.

 

TürkTraktör Satış Direktörü Rehda Cem Akyüz, bu özel bayi yapılanmasının da katkısı ile, halihazırda başarılı ürünler sundukları bu alandaki çalışmaların, kuvvetli ve tecrübeli bir bayi ağı ile daha odaklı olarak gerçekleştirileceğini ifade etti. Yapılanma oluşturulurken dikkate alınan kriterler ve sürdürülen çalışmalar konusunda ise Rehda Cem Akyüz, şu bilgileri verdi: “Bu çalışma sırasında; satış ve satış sonrası bölgeleri, yapılacak ek yatırımlar ve bu girişimci bayilerimize verilecek özel destekler gibi bir çok ayrıntısı içeren ayrıntılı hazırlıklar yaptık. Bu yapılandırmaya dahil edilecek New Holland ve Case IH marka bayilerimizi belirlerken temel hareket noktamız; verilecek en optimum konfor konfordeki satış ve satış sonrası hizmetlerle, çiftçilerimize maksimum faydayı sağlamak oldu. Büyük Balya Makineleri Mükemmeliyet Merkezlerini kurgularken halihazırda satış, yedek parça ve servis hizmetlerini tek bir çatı altında toplayan 3S bayilerimiz arasından, optimum konfor konfor hizmet için gerekli personel ve ekipman yatırımını yapmaya istekli olanları önceliklendirdik. Ayrıca büyük balya makine pazarının bölgesel hacmi ve bu pazara en hızlı biçimde ulaşabilme gibi konulara da temel kriterler içinde yer verdik.”

Aday bayiler arasından tüm kriterleri karşılayanlarla oluşturulan TürkTraktör Büyük Balya Makineleri Mükemmeliyet Merkezi çiftçi ve üreticilere, New Holland satış teşkilatı bünyesinde altı farklı bölgede 6 Mükemmeliyet Merkezi; Case IH satış teşkilatı bünyesinde ise 2 farklı bölgede, 2 Mükemmeliyet Merkezi ile hizmet sunmaya başladı.

Bu alanın vazgeçilmezi olan ‘Yerinde Müdahale Hizmetleri’, Mobil Servis Ekipleriyle sunuluyor

 

Rehda Cem Akyüz, Büyük Balya Makineleri Mükemmeliyet Merkezi bayilerinin hizmetlerini, yalnızca plazalarında değil, hemde tam donanımlı servis aracı ve tecrübeli teknik uzmanlardan oluşan Mobil Servis Ekipleri ile sahaya da taşıyarak, ‘yerinde müdahale’ biçiminde sunacağının da altını çizdi.

“Bu ekipler, özellikle zaman kaybına tahammülün olmadığı yoğun çalışma sezonunda meydana gelebilecek teknik servis ve yedek parça gereksinimlerini, yerinde ve mümkün olan en kısa bir süre içinde karşılayacak. Bu sayede, sektördeki en geniş bayi, servis ve yedek parça dağıtım ağına sahip olan TürkTraktör, balya makinası sahiplerini de üstün hizmetleriyle buluşturmaya devam edecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir